Віталіна Зіньківська: "Коло-трикутничок, коло-трикутничок... Це не дитячий..."

Віталіна Зіньківська в facebook:

Коло-трикутничок, коло-трикутничок... Це не дитячий малюнок, а вигляд звичайного поля на Херсонщині. Об этом сообщает 1ak.in.ua со ссылкой на СМИ.

Господи, сотні поетів надихалися українськими ланами від краю до краю. Власне, на Харківщині вони і зараз такі. Куди не кинь оком, всюди соняхи стирчать. Близько 40 посівів, при нормі 20-22, між іншим.

Зате на Херсонщині сільгосппейзаж має зовсім інший, дивовижний для мешканців Сходу вигляд. Там практично кожнє третє поле зрошується. Звичайно ж, поливають не жито, а овоч ... еві культури та баштанні - кавуни та дині. Сучасну дощувальну установку вже ніхто не тягає трактором по полю. Наскільки вдалося роздивитися з вікна автобуса, у центрі лану стоїть насос з електродвигуном. Він качає воду з каналу і водночас обертає навколо себе всю установку, що розбризкує вологу. Причому робить це з різною силою й потрібною інтенсивністю. Радіус, як мені сказали, 250 метрів.

Проблема лише в тому, що площа, яка зрошується, являє собою ідеальне коло, а поля ж переважно прямокутні. І доволі великі трикутні шматки зі стороною 40-50 метрів залишаються без діла. Можете самі пофантазувати, що було би із цими шматками за радянської влади, які трудові вахти оголошувалися б, які трудові почини ініціювалися, а хтось обовязково поклав би партквиток на стіл через недбале ставлення до цих зайвих кутків.

Та оскільки маємо яку-ніяку, але ринкову економіку, жоден господар не залишив ці трикутники заростати лободою. Всі вони засіяні ранніми зерновими. І я на власні очі бачила, як солідний Джон Дір комбайн - уточнюю спеціально для городян дбайливо збирає ці зернові, а городина росте собі далі.

І знаєте, що найбільше турбує херсонських аграріїв Що коли Крим повернеться в Україну, херсонцям знову не вистачатиме води для зрошування. Яскравий приклад двох боків однієї медалі.

Ну, а про те, як розквітає Геническ, Арбатська Стрілка навіть мовчу. Торік там відпочило1,5 млн. людей. Вже й білоруси підтягуються. Напевне, геничани шепчуться між собою Якби не сталося Кримнашу, його треба було би вигадати

ТОП новости

Вход

Меню пользователя